دندانپزشکی زیبایی و بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی

z

یکی از جاذبه‌های اصلی دندانپزشکی زیبایی درمان سریع و امکان دستیابی به نتایج دلخواه در ارتباط با طرح لبخند مورد نظر فرد می‌باشد. به این ترتیب در صورتی که به دنبال داشتن دندان‌های سفیدتر و صاف‌تر هستید یا بعضی از دندان‌های خود را از دست داده‌اید، دکتر دندانپزشک زیبایی  می‌تواند به شما در این رابطه کمک کند. در حقیقت متخصص زیبایی دندانها و دندانپزشک زیبایی می‌تواند تعداد زیادی از روش‌های درمان مناسب را برای اصلاح طرح لبخند و رفع مشکلات ظاهری دندان‌ها در اختیار شما قرار دهد.

داشتن طرح لبخند زیبا می‌تواند تاثیر قابل توجه بر اعتماد به نفس افراد داشته باشد. مطالعات انجام شده در این حوزه نشان می‌دهد طرح لبخند فرد اولین ویژگی ظاهری است که توجه سایرین را به خود جلب می‌کند. به همین خاطر بسیاری از افراد امروزه سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های دندانپزشک زیبایی طرح لبخند خود را اصلاح نمایند.

در مرکز دندانپزشکی دکتر اسماعیلی‌منش متخصصین ما به افراد برای انتخاب بهترین روش‌های درمان جهت دستیابی به طرح لبخند ایده‌آل کمک می‌کنند. در واقع متخصصین ما همیشه درباره روش‌های درمان قابل استفاده به افراد اطلاعات لازم را ارائه کرده و با توضیح جزئیات هر یک از این روش‌ها، به فرد کمک می‌کنند از بهترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود استفاده نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های دندانپزشکی زیبایی و رزرو نوبت با ما تماس حاصل فرمایید.

مزایای دندانپزشکی زیبایی


به دلایل زیر افراد ممکن است از روش‌های درمان دندانپزشکی زیبایی برای خود استفاده کنند:

  1. تطبیقپذیری یکی از بزرگ‌ترین مزایای دندانپزشکی زیبایی است. در حقیقت روش‌های دندانپزشکی زیبایی می‌تواند مشکلات مختلف دندان‌ها همچون لکه‌های دندان، ظاهر نامناسب، دندان‌های کوچک و نامتناسب، تراشیدگی، ترک‌خوردگی، فاصله بین دندان‌ها، خطوط لثه ناهموار، و سایر موارد مانند آن را پنهان کرده و اصلاح نماید.
  2. دندانپزشکی زیبایی می‌تواند ظاهر فرد را جوان کند. تغییر رنگ و فرسایش دندان‌ها یکی از تاثیرات کلی ناشی از افزایش سن بر روی فرد است. با اصلاح کردن این مشکلات، فرد می‌تواند ظاهر جوان و شاداب خود را بازیابی کند.
  3. دندانپزشکی زیبایی می‌تواند تاثیر مثبت بر شرایط شغلی فرد داشته باشد. گاهی اوقات به نظر می‌رسد ظاهر دندان‌ها برای مشاغل خاص همچون فعالیت به عنوان یک مدل یا بازیگر با اهمیت و مهم باشد. به هر حال، اگر شما درباره طرح لبخند خود نگران و خجالت‌زده هستید، احتمالاً این شرایط باعث می‌شود از قرار گرفتن در موقعیت‌های اجتماعی خود را دور نگه دارید. به این ترتیب می‌توان گفت زمانی که با استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی مشکلات ظاهری دندان‌ها و طرح لبخند شما اصلاح شود، این شرایط باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را بازیابی کرده و مسئولیت بیشتری را در فعالیت‌های اجتماعی بر عهده بگیرید.
  4. برخی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی می‌تواند به جلوگیری از مشکلات بعدی دندان کمک کند. هر چند دندانپزشکی زیبایی در درجه اول برای بهبود ظاهر دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند فرد در نظر گرفته شده است، برخی از روش‌های مورد استفاده در آن مثل باندینگ می‌تواند باعث تقویت دندان‌ها و پیشگیری از مشکلات بعدی شود.
  5. دندانپزشکی زیبایی می‌تواند تاثیر قابل توجه بر اعتماد به نفس فرد داشته باشد. در مواردی که بتوان از طریق دندانپزشکی زیبایی ظاهر جوان‌تر و بهتر داشت، به‌طور مشخص امکان بازیابی و افزایش اعتماد به نفس از طریق این روش‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

انتخاب یک دندانپزشک زیبایی مناسب برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان ضروری است

روش‌های دندانپزشکی زیبایی


ونیر پرسلاین

untitled

روکش ونیر یک پوسته نازک طراحی شده برای جایگزین کردن مینای دندان‌ها می‌باشد. امروزه می‌توان از این روکش‌ها برای حذف فضا و فاصله موجود بین دندان‌ها یا سایر مشکلات ظاهری استفاده کرد.

باندینگ کامپوزیت

untitled1

تراشیدگی و ترک‌خوردگی دندان و نیز فاصله بین دندان‌ها را می‌توان از طریق اتصال کامپوزیت و باندینگ به سطح رویی دندان اصلاح کرد. انجام این کار نیازمند اصلاح سطح دندان بوده و می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بهبود طرح لبخند فرد باشد. لب‌پر شدگی‌ها و شکستگی‌های جزیی دندان‌های پیشین که در دوران کودکی بسیار شایع است به خوبی در دندانپزشکی کودکان با مواد همرنگ دندان ترمیم می‌شود.

سفید کردن دندان‌ها

untitled2

سفید کردن دندان‌ها یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای بهبود ظاهر طرح لبخند فرد است. در حقیقت سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها می‌تواند باعث بهبود طرح لبخند و ظاهر دندان‌ها در طول مدت یک هفته شود.

بریج دندان

untitled3

تا زمانی که شما دندان‌های قوی اطراف یک دندان از بین رفته داشته باشید، امکان بازیابی ظاهر دندان از بین رفته با یک دندان مصنوعی با ظاهر کاملاً طبیعی از طریق بریج دندان وجود خواهد داشت.

روکش

untitled4

دندان‌هایی که به شدت دچار آسیب شده باشند را می‌توان از طریق روکش دندان ترمیم کرد. روکش دندان یک لایه ضخیم ونیر است و در مقایسه با ونیر دندان می‌تواند ظاهر طبیعی‌تری را برای لبخند فرد ایجاد کند. به این ترتیب روکش پرسلاین می‌تواند به‌طور قابل توجه باعث بهبود ظاهر فرد و عملکرد دندان‌ها در یک دوره زمانی کوتاه‌مدت شود.

ایمپلنت دندان

untitled5

ایمپلنت و کاشت دندان یک روش درمان ایده‌آل برای جایگزینی دندان‌ها در مواردی است که فرد برای استفاده از این درمان دارای شرایط مناسب باشد. به این منظور یک پیچ تیتانیومی در داخل استخوان فک قرار گرفته و این پیچ می‌تواند نقش ریشه دندان قبلی دندان را برای روکش بر عهده گیرد. در ادامه روکش به ایمپلنت متصل شده و ظاهر طبیعی دندان را به صورت کامل بازیابی می‌کند.

پرکردگی همرنگ دندان

z8

امروزه اکثر دندان‌پزشکان ترجیح می‌دهند از مواد آمالگام برای پر کردن دندان‌ها استفاده نکرده و به جای آن از مواد کامپوزیت استفاده کنند. در حقیقت مواد کامپوزیت می‌توانند به خوبی سطح دندان را پر کرده و ظاهر همرنگ دندان طبیعی داشته باشند. علاوه بر این امروزه برخی افراد ترجیح می‌دهند پرکردگی‌های نقره خود را با پرکردگی همرنگ دندان یا روکش عوض کنند تا به این ترتیب زیبایی طرح لبخند خود را بهبود بخشند.

ابزارهای شفاف ارتودنسی

z9

ابزارهای شفاف ارتودنسی همچون بریس نامرئی از روش‌های بسیار رایج برای رفع مشکلات مربوط به نامرتبی دندان‌ها هستند. این ابزارها می‌توانند بدون جلب توجه سایرین موقعیت دندان‌ها را اصلاح کرده و دندان‌ها را صاف نمایند. به همین خاطر معمولاً از این ابزارها برای افرادی استفاده می‌شود که به دنبال مرتب کردن دندان‌های خود بوده و تمایلی به فرآیند درمان کامل با بریس ندارند.

عمل جراحی زیبایی لثه

untitled6

اصلاح وضعیت خط لثه می‌تواند تاثیر قابل توجه بر ظاهر طرح لبخند فرد داشته باشد. عمل جراحی زیبایی لثه یک روش درمان به نسبت ساده است که می‌تواند به سرعت مشکلات ظاهری لبخند شما را برطرف کند.

تغییر شکل و اصلاح ظاهر دندان

untitled10

دندان‌پزشک می‌تواند ظاهر یک دندان را به سادگی تا جایی که آناتومی دندان امکان دهد، اصلاح نماید. این درمان یک روش بسیار ارزان و سریع برای بهبود طرح لبخند فرد می‌باشد.

نکات قابل توجه درباره دندانپزشکی زیبایی

بسیاری از روش‌های دندانپزشکی زیبایی نیازمند کشیدن دندان طبیعی یا برداشتن بخشی از ساختار طبیعی دندان است. در نتیجه این روش‌ها همیشه یک درمان ایده‌آل برای فرد محسوب نمی‌شوند. به همین خاطر اغلب در هنگام استفاده از دندانپزشکی زیبایی سعی می‌شود تا حد امکان از روش‌هایی استفاده گردد که با حفظ و نگهداری ساختار طبیعی دندان امکان دستیابی به نتایج مورد نظر از طریق آن‌ها وجود داشته باشد.

افراد مناسب برای استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی چه کسانی هستند؟


اکثر افراد می‌توانند از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود استفاده کنند. به هر حال، در صورتی که فرد از سلامت مناسب در ارتباط با دندان‌های خود برخوردار نباشد، احتمالاً نمی‌تواند از این روش‌ها استفاده نماید. برای مثال در صورتی که دندان‌های فرد دچار پوسیدگی شده یا فرد دچار بیماری‌های لثه است، دندان‌پزشک تا زمان رفع این مشکلات از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای وی استفاده نخواهد کرد.

علاوه بر این احتمالاً در مواردی که دندان‌های فرد تمیز نباشند، امکان استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی همچون روکش ونیر یا سفید کردن دندان برای وی وجود نخواهد داشت. در واقع اگر روکش پرسلاین بر روی دندان‌های کثیف و آلوده قرار گیرد، این روکش به نحو مناسب به دندان متصل نمی‌شود و اگر دندان‌های کثیف با استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی سفید شوند، نتایج حاصل از این درمان ناهماهنگ خواهد بود. به همین خاطر در صورتی که برای مدت زمان مشخص از روش‌های تمیز کردن حرفه‌ای دندان‌ها همچون جرم‌گیری استفاده نشده باشد، لازم است قبل از استفاده روکش پرسلاین یا سفید کردن، ابتدا دندان‌های فرد جرم‌گیری شوند.

در صورتی که قصد دارید از روکش دندان استفاده کنید و دندان‌های شما دچار پوسیدگی است، امکان استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای شما وجود ندارد. در حقیقت روکش کردن دندان باعث توقف فرآیند پوسیدگی نمی‌شود و پیشرفت پوسیدگی در زیر روکش به تدریج ادامه پیدا خواهد کرد. به همین خاطر قبل از روکش کردن دندان‌ها به عنوان بخشی از فرآیند دندانپزشکی زیبایی، بهترین دندانپزشک زیبایی وضعیت دندان‌های شما را بررسی کرده و در صورت عدم مشاهده پوسیدگی در آن‌ها، روکش کردن دندان را آغاز می‌کند.

در صورتی که با وجود نامرتبی دندان‌ها، شما تمایلی به استفاده از بریس‌های فلزی ندارید، احتمالاً می‌توانید برای رفع مشکل خود از بریس‌های شفاف استفاده کنید. در حقیقت استفاده از این بریس‌ها برای سایر افراد غیرقابل تشخیص است. به این منظور دندان‌پزشک می‌تواند توصیه های لازم را درباره امکان استفاده از این نوع خاص از بریس‌ها در اختیار شما قرار دهد. توجه داشته باشید این نوع بریس‌ها می‌توانند تا حدود زیاد عملکردی مشابه بریس‌های فلزی داشته باشند، اما تا زمانی که بیمار دچار نامرتبی شدید دندان‌ها باشد، احتمالاً امکان استفاده از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای وی وجود نخواهد داشت.

هزینه دندانپزشکی زیبایی


هزینه استفاده از خدمات دندانپزشکی زیبایی در مقایسه با سایر روش‌های دندانپزشکی به نسبت بالا است و معمولاً شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه هزینه روش‌های دندانپزشکی زیبایی را پوشش نمی‌دهند. علاوه بر این هزینه درمان با این روش‌ها به‌طور مشخص از بیماری به بیمار دیگر با توجه به شرایط مشکل متفاوت است. به هر حال، متخصصین دندانپزشکی در این مرکز در طول جلسه مشاوره می‌توانند با بررسی وضعیت دندان‌های شما یک برآورد و تخمین منطقی از هزینه دندانپزشکی زیبایی در اختیار شما قرار دهند.